Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego
Uzyskaj zwrot podatku z zagranicy
  • zasiłek Zorgtoeslag
  • zasiłek Kinderbijslag
  • rozłąkowe
Zgłoś się do nas i odzyskaj podatek.

Rozliczenie podatku – Niemcy

Świadczymy usługi związane z rozliczaniem podatku z Niemiec. Ofertę kierujemy w szczególności do osób, które były legalnie zatrudnione we wspomnianym kraju. Dzięki nam poradzisz sobie ze wszystkimi formalnościami i szybciej otrzymasz pieniądze. W kwestii zwrotu podatku z Niemiec możesz liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie współpracy. Co więcej, złożymy w Twoim imieniu dokumenty we właściwych instytucjach. Jeśli zależy Ci na odzyskaniu pieniędzy z nadpłaconego podatku w Niemczech, jednak nie wiesz, jak się o nie starać, zapraszamy do współpracy.

Zwrot podatku z Niemiec – kto może odzyskać pieniądze?

O zwrot podatku może starać się każda osoba, która legalnie pracowała w Niemczech, a jej pracodawca odprowadzał podatek od jej wynagrodzenia – Lohnsteuer. Jeśli suma wpłaconych zaliczek okazała się wyższa niż wynika to z decyzji Finanzamt (niemiecki odpowiednik Urzędu Skarbowego), wówczas możesz ubiegać się o odzyskanie pieniędzy. Rozliczenie podatku z Niemczech to Twój obowiązek, jeśli:

  • byłeś zatrudniony w kilku miejscach i otrzymałeś minimum 2 karty Lohnsteuerbescheinigung,
  • uzyskany przez Ciebie dochód przekroczył kwotę wolną od podatku, a pracodawca nie odprowadzał zaliczek,
  • pobierałeś świadczenia socjalne,
  • otrzymałeś wezwanie z urzędu – Erinnerung.

Rozliczyć musisz się również wtedy, gdy jesteś rencistą, emerytem lub prowadzisz własną działalność gospodarczą. Obowiązek ten dotyczy też małżeństw, w których jedna osoba zaliczana jest do III klasy podatkowej, a druga do V lub VI albo przebywała poza granicami Niemiec.

Dokumenty potrzebne do rozliczenia podatku z Niemiec

Aby uzyskać zwrot podatku z Niemczech, niezbędne jest przedstawienie dokumentów, które stanowią potwierdzenie uzyskanych przez Ciebie dochodów. Podstawowym jest Lohnsteuerbescheinigung, czyli karta podatkowa. To roczne podsumowanie dochodów u jednego pracodawcy. Jeśli nie otrzymałeś tego dokumentu, wówczas do rozliczenia podatku z Niemiec niezbędny jest Abrechnung (miesięczny odcinek wypłaty). Do otrzymania nadpłaconych pieniędzy należy przedstawić również zaświadczenie EU/EWR. Stanowi ono potwierdzenie dochodów uzyskanych poza Niemcami.

Subskrypcja
Wpisz swój adres mailowy, aby być na bieżąco najnowszymi ofertami pracy!
Skontaktuj się z nami
Euro Personnel
Agencja Pracy
ul. Fabryczna 6a/4
39-120 Sędziszów Małopolski