Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego
Uzyskaj zwrot podatku z zagranicy
  • zasiłek Zorgtoeslag
  • zasiłek Kinderbijslag
  • rozłąkowe
Zgłoś się do nas i odzyskaj podatek.

Oferujemy usługi dotyczące rozliczania podatku z Austrii. Skorzystać z nich mogą wszystkie osoby, które legalnie pracowały na terenie wspomnianego kraju. Z pomocą specjalistów bez problemu załatwisz wszelkie sprawy formalne. Dzięki temu będziesz mógł odzyskać nadpłacone pieniądze. Wyręczymy Cię nie tylko w uzupełnianiu dokumentów, lecz również w wysłaniu ich do odpowiednich instytucji. Jeśli chcesz odzyskać pieniądze, które Ci się należą, zachęcamy do współpracy.

Kto musi rozliczyć podatek z Austrii?

Wszyscy pracownicy legalnie zatrudnieni w Austrii, którzy mają status rezydenta, czyli przepracowali bez przerwy minimum 183 dni w roku, muszą dokonać rozliczenia podatku. Wymóg ten dotyczy również osób o rocznych dochodach przekraczających 12 000 euro. Obowiązek rozliczenia podatku mają także pracownicy, którzy:

  • mieli więcej niż jednego pracodawcę,
  • uzyskali w Austrii dochód stanowiący 90% całkowitego rocznego dochodu,
  • otrzymali wezwanie z Urzędu Skarbowego (Finanzamt).

O zwrot podatku możesz starać się też w przypadku, gdy okres zatrudnienia był krótszy niż pół roku, o ile jest to dla Ciebie korzystne. Najczęściej na ten krok decydują się osoby, których dochody nie przekroczyły kwoty wolnej od podatku. Warto podkreślić, że w Austrii można dokonać rozliczenia z poprzednich 5 lat.

Dokumenty niezbędne do rozliczenia podatku – Austria

Aby otrzymać zwrot podatku z Austrii, konieczne jest rozliczenie się z tamtejszym Urzędem Skarbowym – Finanzamt. W tym celu trzeba złożyć Lohnzettel (L16). To karta podatkowa, którą pracodawcy wydają pracownikom po zakończeniu roku podatkowego. W wersji elektronicznej powinieneś dostać ten dokument do końca stycznia, natomiast w formie papierowej do końca lutego. Lohnzettel stanowi potwierdzenie uzyskanych dochodów i pobranych zaliczek na podatek. Jeśli nie masz tego dokumentu, rozliczenia podatku możesz dokonać na podstawie Lohnabrechnung, czyli miesięcznych pasków. W przypadku, gdy uzyskałeś dochody także poza granicami Austrii, niezbędne są również zaświadczenia Bescheinigung EU/EWR/ oraz EU/EEA. Zazwyczaj na zwrot podatku czeka się do 6 miesięcy, jednak z naszym wsparciem pieniądze szybciej znajdą się na Twoim koncie.

wstecz
Subskrypcja
Wpisz swój adres mailowy, aby być na bieżąco najnowszymi ofertami pracy!
Skontaktuj się z nami
Euro Personnel
Agencja Pracy
ul. Fabryczna 6a/4
39-120 Sędziszów Małopolski