Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego
Uzyskaj zwrot podatku z zagranicy
  • zasiłek Zorgtoeslag
  • zasiłek Kinderbijslag
  • rozłąkowe
Zgłoś się do nas i odzyskaj podatek.

Zwrot podatku z Holandii

Świadczymy usługi związane z rozliczaniem podatku z Holandii. W szczególności kierujemy je w stronę osób, które były legalnie zatrudnione na terenie wspomnianego kraju. Ze wsparciem specjalistów szybko załatwisz sprawy formalne dotyczące rozliczenia podatku, a to oznacza, że odzyskasz nadpłacone pieniądze. W ramach oferowanych usług proponujemy także rozliczenie PIT za pracę w Polsce i Holandii. To świetna propozycja dla tych, którzy w jednym roku byli zatrudnieni w kilku krajach. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółowych informacji o usługach.

Rozliczenie PIT za pracę w Polsce i Holandii – jak wygląda?

Osoba posiadająca status rezydenta w Polsce, która podjęła się legalnej pracy za granicą (np. w Holandii) i uzyskała mieszane dochody, ma obowiązek wykazania ich w całości w rocznym zeznaniu podatkowym. Jeśli nie wiesz, jak wygląda rozliczenie PIT za pracę w Polsce i Holandii, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dochody mieszane należy ująć w PIT-36/ZG, a następnie wysłać dokument do polskiego urzędu skarbowego. Co więcej, jeśli w Polsce nie uzyskałeś żadnych dochodów w danym roku, powinieneś złożyć tzw. rozliczenie zerowe. Załącznik PIT-ZG do rozliczenia PIT za pracę w Polsce i Holandii należy złożyć odrębnie. Ważne jest to, że jeśli uzyskałeś dochody w kilku krajach (oprócz Polski), wówczas niezbędne jest dostarczenie kilku dokumentów. Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku, gdy całe uzyskane wynagrodzenie podlega zwolnieniu z opodatkowania w Polsce, a w naszym kraju nie miałeś żadnych dodatkowych przychodów, nie musisz składać deklaracji podatkowej i załącznika PIT-ZG.

Jak uniknąć podwójnego opodatkowania?

Dla wielu osób rozliczenie PIT za pracę w Polsce i Holandii lub innym kraju bywa problematyczne ze względu na brak znajomości przepisów. Niewiedza ta może prowadzić do podwójnego opodatkowania dochodów. Aby tego uniknąć, możliwe jest zastosowanie różnych metod. Pierwsza z nich to metoda zwolnienia z progresją. Zgodnie z nią do opodatkowanego wynagrodzenia należy dodać dochody zagraniczne zwolnione z podatku. Następnie od tej kwoty trzeba obliczyć wysokość podatku według skali. Potem określa się stopę procentową podatku do obliczonej sumy dochodów, a na koniec stosuje się ją do dochodu, jakie podlegają opodatkowaniu. Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie metody proporcjonalnego odliczenia. Polega ona na tym, że dochody uzyskane poza granicami kraju łączy się z dochodami krajowymi. Następnie od obliczonego podatku od sumy dochodów odlicza się równowartość podatku dochodowego, jaki został zapłacony w innym państwie. Trzeba jednak pamiętać, że odliczenie nie może być wyższe od obliczonej części podatku przed dokonaniem odliczenia. Jeśli rozliczenie PIT za pracę w Polsce i Holandii jest zbyt trudnym zadaniem lub nie masz czasu się tym zająć, zapraszamy do współpracy. Z nami bez problemu otrzymasz zwrot podatku zagranicznego.

Subskrypcja
Wpisz swój adres mailowy, aby być na bieżąco najnowszymi ofertami pracy!
Skontaktuj się z nami
Euro Personnel
Agencja Pracy
ul. Fabryczna 6a/4
39-120 Sędziszów Małopolski