Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego
Archiwum

Prognozy dla firm na 2018 rok: Po pierwsze rekrutacja, po drugie motywacja

Data dodania: 2018-01-09 21:38

Firma to ludzie, a firma, która osiąga duże sukcesy, to dobry i zgrany zespół specjalistów. Stworzenie lojalnego, zaangażowanego w życie firmy zespołu, to dla pracodawców z każdy rokiem coraz większe wyzwanie. Zrekrutowanie odpowiednich osób, na właściwe stanowiska to połowa sukcesu, drugą jest zaoferowanie konkurencyjnych warunków zatrudnienia, by chcieli zostać w strukturach firmy na dłużej. Prognozy na 2018 rok jasno pokazują – powstaje coraz więcej nowych miejsc pracy, a co się z tym wiąże, wyścig o dobrego pracownika trwa.

Polska gospodarka rozwija się dynamicznie. Eksperci prognozują, że w 2018 roku bezrobocie spadnie poniżej 6%. Dodatkowo, w wyniku nowych inwestycji polskich i zagranicznych przedsiębiorców, także w ramach programów unijnych, powstaną nowe miejsca pracy. Rosnące zapotrzebowanie na specjalistów sprawia, iż pracodawcy powinni być czujni na zachodzące na rynku pracy zmiany, a także na poziom zadowolenia swoich pracowników, by w odpowiednim czasie zareagować i zatrzymać ich w firmie.

Ogólnopolskie portale wyczuły koniunkturę i już zapowiedziały wzrost cen ogłoszeń o pracę. Jednak one same już nie wystarczą, aby pozyskać odpowiednich kandydatów. Wiele firm zwraca się o pomoc do agencji rekrutacyjnych. Te zwykle uzależniają swoje wynagrodzenie od poziomu uposażenia rekomendowanych osób. W związku z rynkiem pracownika oczekiwania chętnych do pracy są wyższe niż przed rokiem, stąd koszty znalezienia etatowca za pośrednictwem odpowiedniej agencji także wzrosną.

Rok 2018 wydaje się przynosić dobre wieści dla pracowników, a nie najlepsze dla pracodawców. To dobry rok, by zmienić pracę lub renegocjować warunki zatrudnienia. Dobra passa pracowników niestety nie będzie trwała wiecznie. 

wstecz
Subskrypcja
Wpisz swój adres mailowy, aby być na bieżąco najnowszymi ofertami pracy!
Skontaktuj się z nami
Euro Personnel
Agencja Pracy
ul. Kościuszki 10
39-100 Ropczyce
biuro@europersonnel.pl
tel./fax: 17 22 27 137
tel. 17 22 27 824