Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego
Archiwum

Zastanawiasz się nad wyjazdem do pracy za granicę? Praca w Holandii to bardzo dobry pomysł. Dowiedz się wielu praktycznych informacji dotyczących np. zarobków, formalności i branż, w których warto pracować. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji!

Praca w Holandii to w dalszym ciągu bardzo rozsądne rozwiązanie. Oficjalnie mieszka w Holandii ponad 200 tysięcy Polaków! A nieoficjalnie może i ćwierć miliona. Jeżeli decydujesz się na pracę za granicą to w Niderlandach możesz liczyć na znacznie wyższe zarobki niż w Polsce, a jednocześnie na nie aż tak wysokie koszty życia.

Poza tym Holandia nie jest na drugim końcu świata — przyjazd do Polski na święta czy na wakacje wcale nie musi wiązać się z wyrzeczeniami oraz dużymi wydatkami.

Planujesz wyjazd do pracy za granicą? Przeczytaj naszego bloga aby dowiedzieć się wszystkich najważniejszych informacji dotyczących pracy w tym kraju.

Praca sezonowa

Praca sezonowa w Holandii cieszy się bardzo dobrą opinią. “Sezon” trwa tutaj mniej więcej od maja do września. W tym czasie możesz znaleźć pracę np. w:

  • rolnictwie;

  • ogrodnictwie

  • produkcji;

  • transporcie;

  • logistyce

  • magazynach

To doskonała propozycja dla osób o niskich kwalifikacjach, chcących zarobić niemałe pieniądze w sezonie wiosenno-letnim.

W roku 2021 holenderska gospodarka potrzebuje co najmniej 200 tys. pracowników do pracy w dystrybucji, rolnictwie i na budowach. Polacy są mile widziani i są największą mniejszością narodowa w Holandii.

Z dniem 1 stycznia 2021 roku wzrosło w Holandii wynagrodzenie minimalne brutto. W przypadku osób w wieku 21 lat i starszych, będzie ono wynosiło 1.684 euro brutto miesięcznie. Daje to 388 euro brutto tygodniowo i 77,76 euro brutto dziennie

Przeciętny pracownik agencji pracy może z nadgodzinami wyciągnąć do 2000 euro na miesiąc, na rękę. Odliczyć trzeba koszty mieszkania (minimum €400/mies.) i wyżywienia (ok. €200). Każdy może sobie zrobić kalkulację czy mu się opłaca pracować w Holandii.

Dużym atutem pracy w Holandii jest fakt, że znajomość języka niderlandzkiego wcale NIE jest konieczna. W praktyce, Holandia to doskonałe miejsce na sezonowy wyjazd. Jest blisko, jest dobrze skomunikowana z Polską i ma podobny klimat.

Interesuje Cię praca dla par i chcesz wyjechać na kilka miesięcy ze swoją drugą połówką by odłożyć pieniądze na wesele lub mieszkanie?
A może planujesz założyć firmę i potrzebujesz pieniędzy na start?

Praca sezonowa w Holandii może być bardzo dobrym rozwiązaniem! 

wstecz
Subskrypcja
Wpisz swój adres mailowy, aby być na bieżąco najnowszymi ofertami pracy!
Skontaktuj się z nami
Euro Personnel
Agencja Pracy
ul. Fabryczna 4/4
39-120 Sędziszów Małopolski