Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego
Archiwum

Holandia praca – jakie są zarobki?

Data dodania: 2021-03-24 12:49
holandia praca zarobki

Zastanawiasz się nad wyjazdem do pracy za granicę? Praca w Holandii to bardzo dobry pomysł. Dowiedz się wielu praktycznych informacji dotyczących np. zarobków, formalności i branż, w których warto pracować. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji!

Praca w Holandii to w dalszym ciągu bardzo rozsądne rozwiązanie. Oficjalnie mieszka w Holandii ponad 200 tysięcy Polaków! A nieoficjalnie może i ćwierć miliona. Jeżeli decydujesz się na pracę za granicą, to w Niderlandach możesz liczyć na znacznie wyższe zarobki niż w Polsce, a jednocześnie na nie aż tak wysokie koszty życia.

Poza tym Holandia nie jest na drugim końcu świata — przyjazd do Polski na święta czy na wakacje wcale nie musi wiązać się z wyrzeczeniami oraz dużymi wydatkami.

Planujesz wyjazd do pracy za granicą? Przeczytaj naszego bloga, aby dowiedzieć się wszystkich najważniejszych informacji dotyczących pracy w tym kraju.

Praca sezonowa w różnych branżach

W Holandii praca sezonowa cieszy się bardzo dobrą opinią, ponieważ zapewnia wysokie zarobki. “Sezon” trwa tutaj mniej więcej od maja do września. W tym czasie możesz znaleźć pracę np. w:

 • rolnictwie;
 • ogrodnictwie;
 • produkcji;
 • transporcie;
 • logistyce;
 • magazynach.

To doskonała propozycja dla osób o niskich kwalifikacjach, chcących zarobić niemałe pieniądze w sezonie wiosenno-letnim.

We wspomnianych branżach holenderska gospodarka nadal potrzebuje wielu pracowników, dzięki czemu bez trudu znajdziesz zatrudnienie. Co więcej, Polacy są mile widziani i stanowią jedną z największych mniejszości narodowych w Holandii.

Praca sezonowa w Holandii – zarobki

Z dniem 1 stycznia 2024 roku wzrosło w Holandii wynagrodzenie minimalne brutto. Obecnie osoby, które ukończyły 21. rok życia, zarabiają 13,27 euro brutto za godzinę pracy. W przypadku osób młodszych wynagrodzenie jest niższe i wynosi:

 • 20 lat – 10,62 euro brutto,
 • 19 lat – 7,96 euro brutto,
 • 18 lat – 6,64 euro brutto,
 • 17 lat – 5,24 euro brutto,
 • 16 lat – 4,58 euro brutto,
 • 15 lat – 3,98 euro brutto.

Obowiązująca ustawa dotycząca godzinowej płacy minimalnej w Holandii zniosła rozwiązanie stosowane do tej pory, czyli minimalne stawki dzienne, tygodniowe i miesięczne.

Przeciętny pracownik agencji pracy może z nadgodzinami wyciągnąć około 2000 euro netto miesięczne. Odliczyć trzeba koszty mieszkania (minimum €400/mies.) i wyżywienia (ok. €200), a także ubezpieczenia. Każdy może sobie zrobić kalkulację, czy mu się opłaca pracować w Holandii.

Zalety pracy sezonowej w Holandii

Dużym atutem pracy w Holandii jest fakt, że znajomość języka niderlandzkiego wcale NIE jest konieczna. W praktyce Holandia to doskonałe miejsce na sezonowy wyjazd. Jest blisko, jest dobrze skomunikowana z Polską i ma podobny klimat.

Interesuje Cię praca dla par i chcesz wyjechać na kilka miesięcy ze swoją drugą połówką, aby odłożyć pieniądze na wesele lub mieszkanie? A może planujesz założyć firmę i potrzebujesz pieniędzy na start?

Praca sezonowa w Holandii może być bardzo dobrym rozwiązaniem!

wstecz
Subskrypcja
Wpisz swój adres mailowy, aby być na bieżąco najnowszymi ofertami pracy!
Skontaktuj się z nami
Euro Personnel
Agencja Pracy
ul. Fabryczna 6a/4
39-120 Sędziszów Małopolski