Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego
Archiwum

Podstawowe informacje dla osób, które chcą podjąć pracę w Holandii

Data dodania: 2020-02-12 11:46

Podstawowe informacje dla osób, które chcą podjąć pracę w Holandii

1.Co musi mieć ze sobą osoba, która chce wyjechać do pracy do Holandii za pośrednictwem naszego biura?

 • Ważny, nieuszkodzony dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Dokumenty te muszą być ważne przez co najmniej trzy kolejne miesiące i nie mogą być uszkodzone (nie mogą posiadać złamań, pęknięć itp.)
 • Dokument potwierdzający posiadanie własnego, imiennego konta bankowego. Wypłacanie wynagrodzenia w gotówce jest niezgodne z prawem. Niemożliwe jest również przelewanie pieniędzy pracownika na konto bankowe osoby trzeciej, dlatego niezbędny jest dokument, który jednoznacznie określa, że to dany pracownik jest właścicielem podanego rachunku bankowego. (Potwierdzeniem może być dokument z banku lub PRINT SCREEN z konta internetowego z imieniem i nazwiskiem właściciela konta oraz numerem rachunku). Jeżeli kandydat nie chce założyć konta bankowego w Polsce, należy o tym koniecznie powiadomić pracownika biura przed wyjazdem.
 • Dokument z numerem BSN (jeżeli jest)
 • Prawo jazdy (jeżeli jest)
 • Pieniądze na zakupy spożywcze. Pierwsza pensja jest przelewana w trzecim tygodniu pracy. Przed otrzymaniem pierwszej pensji pracownik musi mieć możliwość płacenia za swoje artykuły spożywcze i inne wydatki.
 • Zaświadczenie o niekaralności – nie wszystkie oferty pracy wymagają tego dokumentu, więc jeżeli kandydat nie może go dostarczyć, należy powiadomić o tym pracownika biura. W naszym biurze znajdziesz wiele ofert pracy w Holandii bez zaświadczenia o niekaralności, jednak warto mieć ze sobą ten dokument, ponieważ daje on większe możliwości.

Zgłoszenie posiadania uprawnień do prowadzenia samochodu jest wyrażeniem zgody na prowadzenie auta służbowego w Holandii. Jeżeli kandydat posiada prawo jazdy, a nie chce być kierowcą, prosimy o zgłoszenie tego przed wyjazdem.

2.Koszty ponoszone przez pracownika, które potrącane są od wynagrodzenia:

 • Zakwaterowanie (koszt w zależności od pracodawcy)

Nowo zatrudniona osoba nie musi mieć przy sobie pieniędzy na opłacenie zakwaterowania. Nie ma przymusu korzystania z zakwaterowania proponowanego przez agencję.

 • Ubezpieczenie zdrowotne – każda osoba w Holandii zobowiązana jest do posiadania ubezpieczenia zdrowotnego. Koszt to ok. 24 €/tydzień. Jest to ubezpieczenie grupowe proponowane przez agencję, jeżeli ktoś nie decyduje się na przystąpienie do grupowego ubezpieczenia, musi przesłać potwierdzenie posiadania ważnej polisy ubezpieczeniowej.
 • Podatek

3.Transport do i z pracy.

 • ROWERY

Rower jest środkiem transportu do pracy u każdego klienta w promieniu 10 km. Użytkowanie roweru jest bezpłatne.

 • BUSY/ SAMOCHODY OSOBOWE

Jeżeli dystans pomiędzy miejscem pracy a miejscem zakwaterowania wynosi ponad 10 km, wtedy dojazd jest samochodem. Ten rodzaj transportu jest za darmo.

4. Numer BSN (Burger Service Nummer)

Jest to unikalny numer, który służy do identyfikacji Twojej osoby podczas kontaktu oraz załatwiania różnego rodzaju spraw w wielu instytucjach. Numer ten jest wyrabiany podczas rejestracji w holenderskiej gminie. Jeżeli zamierzasz wyjechać do Holandii po raz pierwszy, nie musisz się martwić o wyrobienie numeru BSN. Holenderski pracodawca zorganizuje spotkanie i rejestrację w najbliższej holenderskiej gminie.

 

wstecz
Subskrypcja
Wpisz swój adres mailowy, aby być na bieżąco najnowszymi ofertami pracy!
Skontaktuj się z nami
Euro Personnel
Agencja Pracy
ul. Fabryczna 6a/4
39-120 Sędziszów Małopolski