Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego
Archiwum

Grzywny za nielegalną pracę wzrosły nawet trzykrotnie

Data dodania: 2018-01-05 14:41

Od nowego roku pracodawcy muszą liczyć się z wyższymi karami za powierzenie pracy obcokrajowcowi bez zezwolenia lub oświadczenia. W grę wchodzą też nowe wykroczenia.

Podwyższenie grzywien za nielegalne zatrudnianie cudzoziemców (tzn. bez zezwolenia na pracę lub oświadczenia) oraz nowe typy czynów zabronionych to zmiany, które wprowadziła uchwalona w lipcu ubiegłego roku nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Weszły one w życie 1 stycznia 2018 r.

Co nowego

W przypadku niektórych typów czynów zabronionych wysokość możliwych do nałożenia grzywien została podniesiona do 30 tys. zł – podczas gdy do końca 2017 r. groziła za nie grzywna w wysokości maksymalnie 10 tys. zł. Z kolei bardzo wysoką sankcję przewidziano względem osób, które bez wpisu do rejestru agencji zatrudnienia prowadzą działalność w zakresie pracy tymczasowej lub pośrednictwa pracy polegającą na kierowaniu osób do pracy za granicą u pracodawców zagranicznych. Można nałożyć na nie grzywnę w wysokości nawet 100 tys. zł. Dotychczas nie mogła być ona wyższa niż 5 tys. zł.

wstecz
Subskrypcja
Wpisz swój adres mailowy, aby być na bieżąco najnowszymi ofertami pracy!
Skontaktuj się z nami
Euro Personnel
Agencja Pracy
ul. Fabryczna 6a/4
39-120 Sędziszów Małopolski