Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego
Uzyskaj zwrot podatku z zagranicy
  • zasiłek Zorgtoeslag
  • zasiłek Kinderbijslag
  • rozłąkowe
Zgłoś się do nas i odzyskaj podatek.

FAQ dla pracowników NL

Najczęściej zadawane pytania

Co należy zrobić, aby wyjechać za pośrednictwem firmy Euro Personnel do pracy za granicę?
Należy zarejestrować się w naszej bazie telefonicznie, osobiście lub poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej.
Czy praca za waszym pośrednictwem jest legalna?
Tak. Firma Euro Personnel posiada aktualny certyfikat wydany przez Marszałka Województwa Podkarpackiego pod nr 12849. Osoby kierowane przez naszą firmę do pracy za granicę są zatrudniane bezpośrednio przez pracodawców zagranicznych. Po przyjeździe do Holandii pracownicy podpisują umowę o pracę tymczasową bezpośrednio z pracodawcą. 
Co trzeba zabrać wyjeżdżając za granicę?
Wyjeżdżając do pracy za pośrednictwem naszej firmy należy zabrać: 
•    dowód osobisty lub paszport (ważny i nieuszkodzony),  
•    zaświadczenie o niekaralności (jeżeli jest wymagane), 
•    dokument potwierdzający posiadanie dodatkowych uprawnień np. prawo jazdy, kurs na wózki widłowe,    
•    dane konta bankowego, kartę do bankomatu, kod SWIFT, 
•    własne wyżywienie,
•    odzież i buty robocze (jeżeli jest wymagane),
•    posciel, śpiwór. 
•    gotówka na pierwsze dwa tygodnie pobytu za granicą. 
Gdzie mogę uzyskać zaświadczenie o niekaralności?
Zaświadczenie o niekaralności można wybrać osobiście w Krajowym Rejestrze Karnym lub poprzez stronę internetową. Dla mieszkańców z województwa podkarpackiego dokument ten można uzyskać między innymi osobiście w Krajowym Rejestrze Karnym w Rzeszowie. Adres: ul. Śreniawitów 3, 35-959 Rzeszów, nr tel. 17 8756230. Koszt uzyskania tego zaświadczania w 2016 r. wynosił 30 zł. 
Co to jest  numer BSN (Sofi)?
Numer BSN (Sofi)  jest odpowiednikiem naszego numeru NIP, czyli służy do identyfikacji podatkowej. Przyjeżdżając do Holandii z zamiarem podjęcia legalnej pracy każdy musi posiadać numer Sofi. Jego wyrobienie jest darmowe. Jeżeli ktoś nie posiada tego numeru będzie miał zorganizowane spotkanie w holenderskim urzędzie przez pracodawcę holenderskiego.
Czy wymagana jest znajomość języka angielskiego?
Posiadamy oferty pracy również bez znajomości języków obcych i dodatkowych kwalifikacji. Najważniejsza jest motywacja do pracy.
Czy do pracy za granicą mogą wyjeżdżać tylko osoby pełnoletnie?
Tak. Żeby wyjechać za granicę każda osoba musi mieć ukończone 18 lat.
Czy można dojechać do Holandii własnym transportem?
Nie. Ze względu na bezpieczeństwo i logistyczną organizację, wyjazd pierwszy raz jest organizowany przez nasze biuro przy udziale wskazanego przez nas przewoźnika. Powrót i każdy kolejny wyjazd może odbyć się we własnym zakresie wybranym przez pracownika środkiem transportu.
Kiedy i w jaki sposób jest wypłacane wynagrodzenie?
Wynagrodzenie jest wypłacane w zależności od pracodawcy. Z reguły jest przelewane na konto pracownika co tydzień. Pierwsza wyłata jest wypłacana zwykle w 3 tygodniu pracy.
Gdzie umieszczacie oferty pracy?
Oferty pracy umieszczamy na naszej stronie internetowej oraz na wybranych portalach internetowych. Dodatkowych informacji o ofertach pracy można również uzyskać telefonicznie lub odwiedzając nas w naszym biurze.
Jaki jest minimalny czas wyjazdu do pracy?
Najczęściej minimalny czas trwania kontraktu to 3 miesiące. Jednakże posiadamy również oferty prac sezonowych, gdzie kontrakty są krótsze. Możliwe są również kontrakty na dłuższe okresy a nawet praca na stałe.
Czy jest gwarantowane zakwaterowanie?
Organizacją zakwaterowania zajmuje się pracodawca holenderski. Dostępne są zwykle pokoje 3-osobowe w domkach lub hotelach pracowniczych. Mieszkania są wyposażone w kuchnie, łazienki, lodówki, pralki oraz sprzęt RTV. Internet zazwyczaj jest w kosztach zakwaterowania. Jednakże pracodawca nie zmusza do korzystania z zaproponowanego mieszkania i można wynająć swoje mieszkanie.
Czy pracując za granicą jestem ubezpieczony?
Pracownik podejmując pracę na terenie Holandii musi być obowiązkowo ubezpieczony w trakcie pracy, jak i poza nią. Każdy pracownik kierowany przez naszą firmę może skorzystać z ubezpieczania zdrowotnego proponowanego przez pracodawcę holenderskiego obejmującego podstawową opiekę medyczną w Holandii. W przypadku rezygnacji z ubezpieczenia zbiorowego każdy pracownik musi przedstawić oryginały dokumentów potwierdzających ubezpieczenie u firmie ubezpieczeniowej w Holandii.
Czy jadąc do Holandii mogę mieć polskie konto bankowe?
Każda osoba wyjeżdżająca do pracy za pośrednictwem naszej firmy musi posiadać własne konto bankowe walutowe w Euro oraz kartę do bankomatu.
Czy stawki godzinowe w Holandii są zależne od wieku pracownika?
Tak w prawo holenderskie stwarza możliwość osobom poniżej 23 roku życia zdobyć doświadczenie na rynku pracy a przez to stawki dla tych osób mogą być niższe. Stawki te różnią się w zależności od sektora np. po 21 roku życia pracownicy w szklarniach mają stawkę najwyższą. 
Czy możliwe są wyjazdy grupowe do pracy? 
Tak, w zależności od oferty pracy możliwe są również wyjazdy w parze lub w grupie osób. 
Czy potrzebuję mieć adres email?
Tak, wyjeżdżając do pracy każda osoba powinna mieć swój adres email, który jest bardzo przydatny do otrzymywania korespondencji od pracodawcy holenderskiego.
Czym się dojeżdża do pracy w Holandii?
Dojazdy do pracy w Holandii są organizowane przez pracodawcę holenderskiego. Najczęściej dojazdy do pracy są organizowane rowerami. Jeżeli osoby zostaną zakwaterowane powyżej 10 km od miejsca pracy dojazdy są organizowane busem lub samochodem.
Czy są wypłacane zaliczki?
Jest to zależne od pracodawcy holenderskiego. Najczęściej zaliczki nie są wypłacane dlatego każda osoba wyjeżdzająca do pracy musi zabrać ze sobą środki pieniężne na około 3 tygodnie. Pierwszy przelew jest wypłacany na wskazane przez pracownika konto bankowe w trzecim tygodniu pracy. 
Czy otrzymam rozliczenie roczne tzw. Jaaropgaaf? 
Każda zatrudniona osoba otrzymuje na adres email lub pocztą zestawienie roczne tzw. Jaaropgaaf pod koniec lutego kolejnego roku kalendarzowego na którego podstawie można dokonać rozliczenia podatku holenderskiego. 
Gdzie mogę rozliczyć podatek z Holandii?
Nasza firma może Państwu pomóc również w rozliczeniu podatku oraz uzyskaniu innych świadczeń z Holandii i innych krajów europejskich. 
Subskrypcja
Wpisz swój adres mailowy, aby być na bieżąco najnowszymi ofertami pracy!
Skontaktuj się z nami
Euro Personnel
Agencja Pracy
ul. Fabryczna 6a/4
39-120 Sędziszów Małopolski