Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego

Blog

Archiwum

Holandia przyjmuje Polaków do pracy. Oferuje zarobki, o których w Polsce wielu nawet nie śniło - nawet dla pracowników bez znajomości języka.

To nic, że polski rynek pracy kwitnie, bezrobocie jest rekordowo niskie, a polskie firmy szukają pracowników. Wielu polaków wciąż chce za chlebem wyjeżdżać do bogatszych krajów, bo nie jest zadowolony z zarobków nad Wisłą. Prawie 14-15 proc. aktywnych lub potencjalnych uczestników rynku rozważa emigrację zarobkową w ciągu najbliższego roku. 

Korzyści jakie odnosi pracodawca z zatrudnienia pracownika tymczasowego

W poszukiwaniu pracowników, pracodawca może sięgnąć do zasobów agencji pracy tymczasowej. Zatrudniając za jej pośrednictwem pracowników tymczasowych, pracodawca może odnieść wiele korzyści. Jakie? Pracodawca nie musi prowadzić rozliczeń płacowych  ani ponosić kosztów rekrutacji i selekcji pracowników, jeśli występuje w roli pracodawcy użytkownika i zatrudnia pracowników tymczasowych. 

Coraz więcej pracy dla cudzoziemców w Polsce. Zwiększa się zatrudnienie Białorusinów

Sytuacja na rynku pracy wymusza poszukiwanie pracownika z za wschodniej granicy Polski. Ukraińcy już nam nie wystarczają. Dlatego gwałtownie rośnie liczba Białorusinów zatrudnianych w polskich firmach. Dodatkowo Ukraińcom trzeba już płacić tyle samo co Polakom, co jest kolejnym powodem sięgania po pracowników z Białorusi. 

 

RODO - rewolucja w przepisach o ochronie danych osobowych

Przyjęte w maju 2016 r. przez Unię Europejską ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) zastępuje dyrektywę w tym zakresie z 1995 r. RODO ma zharmonizować prawo ochrony danych osobowych w Europie. Rozporządzenie wchodzi w życie od 25 maja 2018 r.Jak wskazują badania, mali i średni przedsiębiorcy w dużej mierze mają niewielką wiedzę na temat przepisów rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) i ta wiedza jest na powierzchownym poziomie.

Subskrypcja
Wpisz swój adres mailowy, aby być na bieżąco najnowszymi ofertami pracy!
Skontaktuj się z nami
Euro Personnel
Agencja Pracy
ul. Kościuszki 10
39-100 Ropczyce
biuro@europersonnel.pl
tel./fax: 17 22 27 137
tel. 17 22 27 824