Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego

Blog

Archiwum

Zmiana pracy - kiedy warto o niej pomysleć

Jeszcze kilkanaście lat temu większość osób niemal całe swoje zawodowe życie spędzała w tym samym pokoju, często na tym samym stanowisku i w jednej firmie. Pomimo, że zmiana pracodawcy niewątpliwie wiąże się ze stresem, obawą przed natłokiem nowych obowiązków czy utratą stabilizacji, coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Co nas do tego skłania? Jak pokazuje badanie są to najczęściej dwa czynniki; przede wszystkim większe zarobki lub możliwość awansu na wyższe stanowisko. 

 

Zwrot podatku z Holandii. Jeśli pracowałeś w Holandii, w większości przypadków - musisz się rozliczyć. Warto też ubiegać się o Zorgtoeslag, który za rok 2019 wynosił: 99 EURO / miesiąc.

Jak uzyskać zwrot podatku w Holandii?

Zwrot podatku przysługuje osobie, która legalnie pracowała w Holandii i miała odprowadzane zaliczki na podatek dochodowy przekraczające obowiązkowy podatek w stosunku do osiągniętego dochodu lub kwalifikuje się na doliczenie ulg podatkowych. 

 

Holandia przyjmuje Polaków do pracy. Oferuje zarobki, o których w Polsce wielu nawet nie śniło - nawet dla pracowników bez znajomości języka.

To nic, że polski rynek pracy kwitnie, bezrobocie jest rekordowo niskie, a polskie firmy szukają pracowników. Wielu polaków wciąż chce za chlebem wyjeżdżać do bogatszych krajów, bo nie jest zadowolony z zarobków nad Wisłą. Prawie 14-15 proc. aktywnych lub potencjalnych uczestników rynku rozważa emigrację zarobkową w ciągu najbliższego roku. 

Korzyści jakie odnosi pracodawca z zatrudnienia pracownika tymczasowego

W poszukiwaniu pracowników, pracodawca może sięgnąć do zasobów agencji pracy tymczasowej. Zatrudniając za jej pośrednictwem pracowników tymczasowych, pracodawca może odnieść wiele korzyści. Jakie? Pracodawca nie musi prowadzić rozliczeń płacowych  ani ponosić kosztów rekrutacji i selekcji pracowników, jeśli występuje w roli pracodawcy użytkownika i zatrudnia pracowników tymczasowych. 

Subskrypcja
Wpisz swój adres mailowy, aby być na bieżąco najnowszymi ofertami pracy!
Skontaktuj się z nami
Euro Personnel
Agencja Pracy
ul. Kościuszki 10
39-100 Ropczyce
biuro@europersonnel.pl
tel./fax: 17 22 27 137
tel. 17 22 27 824