Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego

Blog

Archiwum

Z jakich ulg podatkowych w Holandii korzystają pracownicy?

pracownicy w holandii

Jeśli pracowałeś w Holandii i planujesz rozliczyć się z tamtejszym urzędem skarbowym (Belastingdienst), zapoznaj się z ulgami, jakie Ci przysługują. Dzięki temu możesz otrzymać większy zwrot podatku. W tym artykule przekażemy informacje na temat poszczególnych ulg podatkowych w Holandii, z jakich mogą korzystać pracownicy. Ponadto podpowiemy, kto i w jakiej sytuacji może się o nie starać. Zapraszamy!            

Jakie są minimalne stawki godzinowe w Holandii?

praca w holandii

Holandia to jeden z najczęściej wybieranych krajów przez polaków, którzy udają się na zachód Europy w celach zarobkowych. Wpływ na to ma przede wszystkim wyższe wynagrodzenie, a także możliwość poznania nowej kultury, osób i miejsc. Zanim wybierzesz się do pracy za granicą, warto, abyś wcześniej dowiedział się, ile możesz zarobić. W tym artykule odpowiemy na pytanie, jakie stawki pracy obowiązują w Holandii? Ponadto przekażemy informacje na temat stawek godzinowych i wiekówki. Zapraszamy!

Zorgtoeslag – co to jest?

Każda osoba pracująca legalnie na terenie Holandii zobowiązana jest do opłacania Zorgverzekering, czyli ubezpieczenia zdrowotnego. Cena polisy zależy od ubezpieczyciela i wybranego pakietu. Osoby o najmniejszych dochodach mogą starać się o dofinansowanie – Zorgtoeslag. Dzięki niemu koszty ubezpieczenia są niższe. W tym artykule odpowiemy na pytania, czym jest dodatek Zorgtoeslag, ile wynosi, jak go uzyskać i kto może go otrzymać? Zapraszamy! 

Jak przygotować się na wyjazd do pracy do Holandii?

Wiele osób, w szczególności młodych, szuka pracy poza granicami Polski, ponieważ w Europie Zachodniej wynagrodzenie jest znacznie wyższe. Jednym z najchętniej wybieranych kierunków jest Holandia. W tym kraju legalne zatrudnienie mogą znaleźć osoby, które nie mają dużego doświadczenia zawodowego, a do tego nie znają języków obcych. Jeśli planujesz wyjazd do Holandii do pracy, wcześniej sprawdź, jak odpowiednio się przygotować do takiej podróży. Z tego wpisu dowiesz się, co trzeba ze sobą zabrać oraz o czym jeszcze należy pamiętać przed opuszczeniem kraju.

Subskrypcja
Wpisz swój adres mailowy, aby być na bieżąco najnowszymi ofertami pracy!
Skontaktuj się z nami
Euro Personnel
Agencja Pracy
ul. Fabryczna 6a/4
39-120 Sędziszów Małopolski